Garkalnes veloceliņa atklāšana

Ar krāšņiem tērpiem un īsti sportisku riteņu izbraucienu ceturtdienas pēcpusdienā atklāts jaunais Garkalnes novada veloceliņš.
Veloceliņš ir 7,9 kilometrus garš. Tā sākums ir netālu no lielveikala "Depo" (pie Siguldas šosejas) un pa maršrutu Berģi – Upesciems – Langstiņi tas stiepjas līdz pat Vidzemes šosejai. Celiņš ir bruģēts un vairākās vietās tā malā novietotas norādes uz novadā apskatāmajiem tūrisma objektiem.

Uz veloceliņa atklāšanu lielā pulkā bija ieradušies novada iedzīvotāji un arī neliels Zaļās partijas pārstāvju pulciņš. Vairums no apmeklētājiem bija atsaukušies aicinājumam ierasties ar oriģināli noformētām velobraucēju ķiverēm.

Turpmāk novada iedzīvotāji un viesi ar velosipēdiem varēs pārvietoties ērti un droši, baudot svaigu gaisu, turklāt nepiesārņojot dabu, taču ir lietas, kuras liek mulst, piemēram, dodoties no Upesciema uz Berģiem nākas šķērsot Tallinas šoseju, kuras "dzīvā" satiksme nebūt nav draudzīga velosipēdistiem. To pastiprina arī tas, ka uz šosejas nav veloceliņu savienojošā marķējuma. Vēl gandrīz pašā veloceliņa sākumposmā ir automašīnu ierobešojošā barjera, kas ierakta zemē un tumšā laikā noteikti nav labi pamanāma. Nav arī sarkanbaltā atstarojošā marķējuma, kas to ļautu pamanīt laicīgāk. Paredzams, ka neviens vien aizpļāpājies velo-pāris vai apkārtējās dabas pētnieks tur gūs traumas un jaukais izbrauciens beigsies tā īsti vēl nesācies.
Labā ziņa tomēr ir tā, ka pērnā gadā pamanītais elektrības stabs tieši pa vidu veloceliņam ir novākts!
Kopīgajā izbraucienā par velosipēdistu drošību rūpējās Garkalnes novada pašvaldības policija, savukārt atpakaļ ceļā katram ar savām bailēm bija jātiek galā pašam. Pagaidām sarežģīta arī piekļūšana veloceliņa sākumam no Rīgas puses.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana